OUR TRAINERS

Trainer

Mgr. Patrik Zeman

Patrik Zeman, founder of BOGI SPORT, a graduate of a master's degree in physical education and sport at the Faculty of Education of the Jan Evangelista Purkyně University. He has been involved in all sports since a young age and started training children, specifically karate, in early adulthood. For many years he has been engaged in sports sports activities as an exerciser and at the same time as an adult coach, and therefore he has a lot of experience in the field of didactics of sports training. For the fourth year, he teaches first, second and third grade children in primary school and grammar school. His positive attitude towards children in the sports and pedagogical spheres is self-evident.

KNOWLEDGE AND EDUCATION

Master's degree in physical education and sport, UJEP

Coach II. karate class

Coach II. fitness and bodybuilding class

Personal and fitness trainer of sports clubs

Trainer in the karate club (6 years)

Skiing and snowboarding instructor

Trainer

Mgr. Daniel Příhoda

Daniel Příhoda, a primary school teacher, a graduate in physical education and sport at the Faculty of Education of the Jan Evangelista Purkyně University, continues to study special pedagogy. He has long been involved in sports and exercise of calisthenics to such an extent that he has created a quality training plan on the topic of Kalisthenics as part of his diploma thesis. So we can say that he is an expert in sports and somatology. Among the list of his activities we can also include teaching - training of medical exercises, which he will mainly practice during training in BOGI SPORT.

KNOWLEDGE AND EDUCATION

Teacher at primary and secondary schools in Žatec

Master's degree in physical education and sport, UJEP

Personal and fitness trainer

Certified sports masseur

Medical exercise trainer

Trainer

Anna-Marie Wagnerová

Anna-Marie Wagnerová je studentka oboru Porodní asistence na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně. Třináct let se věnovala karate v trutnovském oddíle. Od roku 2014 aktivně závodila především ve sportovním zápase - kumite, ve kterém získala mnoho ocenění na republikové i mezinárodní úrovni a v roce 2015 a 2016 se stala mistryní a vícemistryní republiky. V dětství se také věnovala několik let basketbalu. Anička působí v BOGI především jako trenérka a lektorka angličtiny na příměstkých táborech a kempech. V přípravce trénuje především karate, basketbal a další míčové sporty

KNOWLEDGE AND EDUCATION

Studentka oboru Porodní asistence, FZS UJEP

Mistryně repubiky v karate

Hráčka basketbalu

Certifikát C1 anglický jazyk

Trainer

Jaroslav Novák

Jaroslav Novák, student oboru tělesná výchova a sport na Pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. 12 let se závodně věnuje fotbalu na vysoké úrovni. Prošel celou mládež prvoligového klubu FK Teplice a nyní již třetím rokem působí v Německu. Současně se též věnuje trénování malých dětí a jeho další cíle směřují k dosazení nejvyšší trenérské licence a též by se rád věnoval kondiční, silové a výživové přípravě sportovců. V BOGI se bude soustředit především na trénování Fotbalu a rozvoj silových, kondičních a technických schopností malých sportovců.

KNOWLEDGE AND EDUCATION

Student oboru tělesná výchova a sport, PF UJEP

Hráč německého týmu BSG Stahl Riesa

Trainer

Bc. Daniel Kendik

Zdravím všechny, jsem Daniel Kendík a bydlím v Teplicích. Jsem studentem Vysoké školy ekonomické na UJEPu obor ekonomika a management, posledním rokem na Ing. V krátkosti o mně. Celý život se věnuji sportu, který mě strašně baví. Mé zaměření je především futsalové a fotbalové, které hraji od mala a momentálně v Německu v nižší lize. Trénování dětí je pro mne novinka, která mě ale velice baví a doufám, že to v tom budu pokračovat.

ZNALOSTI A VZDĚLÁNÍ

Bakalářský titul v oboru ekonomika a managment, UJEP

Osobní a kondiční trenér

Certifikát C1 - anglický a francouzský jazyk